استفاده از جیوتیش به عنوان یک سیستم درمانی

جیوتیش سروش دهقان اسطرلاب

جیوتیش یک سیستم درمانی فوق العاده است. در واقع، گویا اساسی ترین سیستم در میان همه سیستم های درمانی می باشد چون مبتنی بر شناخت عمیقی از علت ریشه ای درد است. ضمنا، جیوتیش نه تنها روی درمان جسم تمرکز دارد بلکه تمام ابعاد زندگی را هم درمان می کند. در این فرآیند، طیف وسیعی از روشهایی را اجرا می کند که گرچه برای اکثر غربی ها ناآشناست اما بسیار موثر و مفید است.

روشهای درمانی اِعمال شده توسط جیوتیش بسیار منحصربفرد و متنوع هستند. مثلا بر اساس آسترولوژی، جیوتیشی(آسترولوگ هندی) ممکن است پوشیدن یک سنگ قیمتی خاص، تکرار یک عمل، دادن پول به خیریه، یا قربانی کردن(مراسم آتش) را به مراجعه کننده پیشنهاد کند که به منظور بالا بردن و ارتقاء شغل، دارایی، روابط یا سلامت فیزیکی مراجعه کننده انجام می شوند. این روشها upayas(مهارت) نامیده می شوند که در طول هزاران سال دهان به دهان منتقل شده است.

گرچه هضم برخی از این روش ها برای سطح متوسط جامعه غرب دشوار است اما همگی بر پایه شناخت خیلی عمیقی از زندگی انسان هستند. این شناخت، ریشه در تئوری کارما(Karma) دارد. طبق این نظریه، وجود انسان دارای سطوح بسیاری است. در یک سطح، او دارای جسم می باشد که اکثر دانشمندان غربی روی آن تمرکز دارند. با این حال در سطح دیگری، دارای هاله انرژی است که بدن را احاطه می کند. جالب است بدانید که در مورد این میدان انرژی به طور مفصل در متون قدیمی هندوها شرح داده شده است. از سوی دیگر، علم امروز صدها سال است که وجود آن را رد می کند و می گوید این میدان انرژی، قابل دیدن یا اندازه گیری نبوده و بنابراین خرافاتی بیش نیست. در عین حال، با پیشرفت تکنولوژی نه تنها این هاله انرژی تشخیص داده شده بلکه می توان از آن عکس هم گرفت، و دانشمندان امروزی کاملا نظرشان را تغییر داده اند و اجبارا وجود این هاله انرژی را تایید می کنند.

هدفم این نیست شما را از موضوع اصلی منحرف کنم اما باید به این موضوع اشاره کرد که عدم توانایی تشخیص این هاله انرژی تا چند سال قبل، نقص علم مدرن امروزی نیست. با همه این تفاسیر، این یک روش نسبتا جدیدی از کسب دانش و آگاهی است. در حقیقت در مقایسه با علم هندو که بیش از 10 هزار سال قدمت دارد؛ علم مدرن امروزی هنوز در دوران طفولیت خود قرار دارد. بنابراین جای تعجب نیست که این علم فقط ظاهر و ارزشهای فیزیکی انسان را مورد توجه قرار دهد. از این جهت، قابل درک است که معمولا دانشمندان امروزی در نگرش خود نسبت به آسترولوژی و سایر علوم غیرمادی، مقاومت داشته باشند.

 جوان ترها معمولا بی پروا برخورد می کنند. وقتی بزرگتر می شوند به تدریج می فهمند والدینشان نه تنها باهوش هستند، بلکه از دانش و خردی برخوردار بودند که از سالها تجربه زندگی کسب کردند. این ادراک تنها با بالا رفتن سن و همچنین بلوغ شکل می گیرد که در حال حاضر، در هیچکدام از علوم امروزی وجود ندارد.

در هر صورت، درون این هاله انرژی، هنوز پوسته ظریفی به نام بدن عِلّی وجود دارد که مخزن ادراکات کارمیک(Karmic) است. این همان جایی است که مهارتهای آسترولوژی هندی ، خود را نشان میدهد. ادراکات کارمیک در بدن علّی، ادراکاتی هستند که سبک منحصربفردی از انرژی بیان شده در این هاله را تولید می کنند. هاله و ذهن با هم در ارتباطند. به عبارتی می توانیم بگوییم هاله، تجسم ذهن است و برعکس. با ایجاد تاثیر روی سطح بدن علّی(هاله)، به طور طبیعی تاثیر روی ذهن را ایجاد می کنیم. از این جهت، هاله و ذهن مثل دو پایه میز هستند. شما نمی توانید بدون اینکه سایر پایه حرکت کنند، یک پایه را بکشید. در آسترولوژی هندی ما برای تغییر ارتعاشات انرژی هاله، مهارتی بکار می بریم که طبق آن ذهن، الگوهای فکری اش را به شیوه ای مثبت تغییر می دهد که به شخص، در حل مشکلات و انجام خواسته هایش توانایی بیشتری می دهد.

قانون ارتعاش سمپاتیک

در مرکز اقدامات درمانی مورد استفاده در جیوتیش، شناخت کارما می باشد(که علت ریشه ای درد است)، که به شکل ارتعاش روی بدن علّی تاثیر می گذارد. مهارت(اقدامات درمانی) جیوتیش، جستجوی تاثیر ادراکات کارمیک بوسیله معرفی ارتعاشات سمپاتیک است. این اصل که برای بسیاری از مهارتها برای آن کارساز است، در فیزیک نوین به عنوان قانون ارتعاش سمپاتیک شناخته می شود. طبق این قانون، ضربه زدن به دیاپازون در یک سمت اتاق، به طور خودبه خود باعث ارتعاش رشته پیانو در سمت دیگر اتاق می شود، و نت مشابه یا هم موزونی نت ها به وسیله دیاپازون به گوش می رسد. این اصل را موسیقیدانان نیز به خوبی می دانند و روزانه به کار می برند. در جیوتیش، ما گاهی اوقات سنگ های قیمتی یا مانتراها را توصیه می کنیم(هر دو ویژگی های ارتعاشی خاصی دارند)، تا ارتعاشات سمپاتیک را در بدن علّی ایجاد کنند. نتیجه این است که هر دوی آنها، هم کاهش ادراکات کارمیک را تسهیل می کنند و هم ذهن انسان را با انرژی های نجومی متصل با آن روش مهارتی، هماهنگ می سازند.

سنگ های درمانی

از تمام روشهای پیشنهادی توسط جیوتیش، سنگ های درمانی، بیشتر مورد توجه هستند. این سنگ ها به مدت هزاران سال به عنوان اقدامات درمانی بکار رفته اند. در حقیقت از زمان پیدایش علم نوین(که به خاطر اعتماد بیش از حد به خود، تکنولوژی های مفید را خرافات می پندارند)، این سنگ های درمانی به عنوان ابزارهای بهبود کیفیت زندگی، از دور خارج شده اند. اما در گذشته، این سنگ های درمانی به خاطر ویژگی های آسترولوژیکی شان گرانبها به شمار می آمدند. مثلا پادشاهان و ملکه های هند باستان برای افزایش صلح و شادی، بیشتر از این سنگ ها استفاده می کردند. همچنین می دانستند سنگ ها هم مانند گیاهان داروی بسیار قوی ای هستند بنابراین فقط به پیشنهاد یک آسترولوگ خوب، از آن ها استفاده میکردند.

اما در دنیای مدرن امروزی، مردم به این سنگ ها به عنوان تزئین(آرایش) شخصی نگاه می کنند. تنها اشاره ارتباط قدیمی بین آسترولوژی و سنگ شناسی، تا حدودی فهرستی از سنگ های تولد نامعوم و بی معنی است که در ویترین اکثر جواهر فروشی ها می توانید مشاهده کنید. در غرب، خرید یه سنگ درمانی به جای اینکه به عنوان یک ضرورت استفاده شود بیشتر به عنوان یک لذت پوشیده می شود. البته با افزایش محبوبیت جیوتیش در غرب، تغییر به آرامی صورت می گیرد. گرچه آسترولوژی هندی هنوز به عنوان یک روش نسبتا جدید در کشورهای غربی محسوب می شود اما در حال گسترش در بین افراد تحصیلکرده و موفق در غرب است.

نمونه هایی از نتایج استفاده از سنگ های درمانی

نتایج استفاده از سنگ های آسترولوژیکی تجویز شده برای هر فرد متفاوت است. مثل هر سیستم درمانی فوق العاده، جیوتیش درمانهای شگفت انگیز خودش را دارد. با این حال در بسیاری از موارد، افراد در طول چند ماه یا چند سال بعد از پوشیدن یک سنگ درمانی، بهبود کلی را در بخش های خاصی مشاهده می کنند. در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم که از نتایج پوشیدن این سنگ ها بدست آمده است.

J.B. (فیرفیلد، آیوا): “از زمانیکه الماس پیشنهادی شما را استفاده می کنم، درآمدم بیش از دو برابر شده است”.

M.P.( پالو آلتو، کالیفرنیا): “خیلی زود بعد از پوشیدن سنگ پیشنهادی شما، کارم رو تغییر دادم. الان از کارم رضایت بیشتری دارم”.

M.H. (سان خوزه، کالیفرنیا): “از زمانی که زمرد پیشنهادی شما را استفاده می کنم، مجددا کارم را شروع کردم. احساس اعتماد به نفس بیشتری دارم. به جرات بیشتری رسیدم و خودباوریم بالا رفته است. دوستی دارم که خیلی زورگو است. برای اولین بار دیدم که با صدای بلند با او صحبت می کنم و به او اجازه نمی دهم به من دستور دهد. به طور کلی در ارتباطاتم پیشرفت خوبی را تجربه کرده ام”.

K.F.(نیویورک، نیویورک): “بعد از استفاده سنگ های درمانی در کمتر از یک ماه، در شرکتم ارتقاء شغلی پیدا کردم. به اروپا منتقل شدم، آپارتمان خوبی گرفتم، و از فعالیت اجتماعی بیشتر لذت میبرم.”

B.D.(هلدزبرگ، کالیفرنیا): “برای ایجاد تعادل بیشتر و کاهش سطح بالای استرسم در کار، به پیشنهاد شما یک مروارید خریدم. پس از دو ماه استفاده، محل کارم تغییر کرد و از شغلم استعفا دادم. این همه ماجرا نیست، بعد از چند ماه به دنبال کار مورد علاقه ام رفتم. الان با انعطاف پذیری بیشتر، استرس کمتر، و رضایت بیشتری کار می کنم. فکر می کنم مرواریدهای خرد، همیشه درون من بودند. فقط باید این مروارید را می پوشیدم تا بتوانم آن مرواریدهای درونم را به واقعیت تبدیل کنم”.

مانتراها

مانترا ها معمولا در زبان سانسکریت، کلمات و ذکرهایی هستند که برای ایجاد یک اثر ارتعاشی خاص ایجاد می شوند. در صورتی که ما از مانترا هایی استفاده می کنیم که ویژگی های ارتعاشی دارند که با ارتعاش سیارات  خاص هماهنگ می شوند. مانتراها با هدف کاهش تجربیات منفی و افزایش تجربیات مثبت در ابعاد مختلف زندگی خوانده می شوند، از  اینرو تاثیر شان مانند سنگ های درمانی می باشد. اما ارزش افزوده ده ای دارند و آن ارزش افزوده این است که برای بهبود وضعیت روحی، مفید تر از پوشیدن سنگ های قیمتی عمل می کنند. حتی اگر شخصی به منظور بهبود وضعیت مالی اش ذکر بخواند، ماهیت این اذکار، دعاست و در نتیجه شکلی بالاتر از اوپایا یعنی همان روش مهارتی است.

مزیت دیگر استفاده از مانتراها این است که نسبت به سنگ های قیمتی می توان انواع سیارات را به کار برد. در چارت تولد شخص معمولاً بین ۱ تا ۳  سنگ ارزشمند وجود دارد که می تواند به راحتی بپوشد. از طرف دیگر، مانتراها  برای تمامی 9 سیاره می تواند به راحتی خوانده شود مشروط بر اینکه به درستی تلفظ شوند. این باعث انعطاف پذیری بیشتر مانتراها شده و بهبود هر بخشی از زندگی را امکان پذیر می سازد.

از معایب مانتراها برای برخی افراد این است که وقت و انرژی زیادی می گیرند. در حالیکه سنگهای قیمتی این طور نیستند اما از طرفی گران هستند. برای خرید سنگ،  پول لازم است و برای به دست آوردن پول،  زمان و انرژی باید صرف شود.  در هر صورت مشخص است که  سرمایه زمانی یا مالی مورد نیاز است. نابرده رنج گنج میسر نمی شود.

نمونه هایی از نتایج تغییر مانتراها

S.M(سیاتل، واشنگتن): “به عنوان بخشی از یک سازمان بزرگ،  کل دپارتمانم در بویینگ مرخص شدند. نامه مرخصی ام را در ایمیل دریافت کردم و روز بعد با شما تماس گرفتم.  طبق پیشنهاد شما خواندن مانترا “ونوس” را شروع کردم.  قبلا از این کارها نکرده بودم و خواندن این چیزها برایم خیلی عجیب بود.  بعد از سه روز، مدیرم با من تماس گرفت و گفت که تغییری صورت گرفته است. آنها تصمیم  گرفته بودند کل دپارتمان را مرخص کنند به جز من!! به نظر می رسید فقط یک اتفاق نبود”.

T.S (نیویورک، نیویورک): “به مدت یکسال مانترای Ketu  را خواندم و متوجه شدم که به من احساس آرامش می دهد و بینش مرا بالا برده است”.

N.K (سان خوزه، کالیفرنیا): “بعد از  ۱۹ هزار بار خواندن مانترا “مشتری”(سیاره مشتری)، در کمال ناباوری یک پیشنهاد شغلی عالی دریافت کردم”.

منبع و نویسنده : jameskelleher.com

سنگ درمانی مناسب شما چیست؟

از پتانسیل های بیماری خود چه می دانید؟

مقالات مشابه…

با مشاوره با استاد سروش دهقان با بیش از یک دهه تجربه از ویژگی های درمانی زایچه خود اطلاع پیدا کنید…

3 دیدگاه برای “استفاده از جیوتیش به عنوان یک سیستم درمانی

  1. نظری گفته:

    سلام من یک مشکل دارم ایل میشه در این زمینه کمکم کنید در ضمن شماره تلفن برای تماس 

  2. فیروزه گفته:

    سلام خسته نباشید استاد. الان 2 ساله مادرم سرگیجه. حالت تهوع. طپش قلب. گونه درد. سر درد. چشم درد. پیشونی و گیجگاهش درد میکنه. چشماش قرمز شده. پیشه هزار جور دکتر رفته ولی خوب نمیشه مثلا چند روز خوبه دوباره همین حالات واسش پیش میاد. استاد تو رو خدا کمکم کنین. من داداشام و بابام رو از دست دادم فقط مادرم واسم مونده تو را به شرافتت کمکم کنین. جونه بچه هاتون یه راهنمایی لطفا بکنین که مادرم خوب بشه🙏😭التماستون میکنم

  3. فیروزه گفته:

    سلام خسته نباشید. استاد الان 2 ساله مادرم سرگیجه، حالت تهوع،طپش قلب،گونه درد، سردرد،چشم درد،پیشونی و گیجگاهش درد میکنه. چشماش قرمز شده . پیشه هزار جور دکتر بردمش ولی خوب نمیشه یا تشخیص نمیدن که درمان کنن.مثلا چند روز خوبه دوباره همین حالات براش پیش میاد. استاد تو رو خدا کمکم کنین. من داداشام و بابام رو از دست دادم فقط مادرم واسم مونده تو را به شرافت کمکم کنین. جونه بچه هاتون یه راهنمایی لطفا بکنین که مادرم خوب بشه🙏😭التماستون میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *